Chrumka a kouzelná raketa

Chrumka a kouzelná raketa

Zveme všechny naše malé diváky do malé, kouzelné a zcela jedinečné a školy v pohádkovém lese! Vydejme se společně se zvídavými a odvážnými hrdiny Chrumkou a Kippy na nezapomenutelnou cestu Sluneční soustavou!
Není nic lepšího než úžasné emoce dětí, takže si jen představte radost a vzrušení na jejich tvářích, když se stanou svědky Chrumkova zázračného objevu rakety ukryté v pohádkovém lese. V doprovodu Chrumkova kamaráda Kippyho a jeho moudrého robotického průvodce Robixe se naši hrdinové vydají na objevitelskou cestu k sousedním planetám.
„Chrumka a kouzelná raketa“ je nejen jedinečným vzdělávacím zážitkem, ale také úžasným, strhujícím a interaktivním dobrodružstvím, které umně spojuje vzdělávání a zábavu v jeden celek. Pohlcující sférické obrazy obklopí naše malé diváky, kteří budou, aniž by se jakkoliv pohybovali, přenešeni do velkolepého vesmíru, kde jim fascinujícím a nezapomenutelným způsobem bude odhaleno tajemství rudé barvy Marsu či kráterů Verony.
Proměňme učení v živé dobrodružství!

 • Délka filmu: 32 min
 • Doporučený věk: 5-8 let (obsah filmu je přizpůsoben pro předškoláky, děti do 2. třídy, celou rodinu).
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém nebo ukrajinském jazyce
 • Témata: Měsíc, planety, vesmír, astronomie, sluneční soustava

Barney a Beenie – velké podmořské dobrodružství

Tento názorný a nesmírně prospěšný film Sférického kina, který odhaluje úskalí ochrany životního prostředí, moří a oceánů a důsledky nezodpovědného chování, je určen nejmladším divákům!

Dva nerozluční kamarádi Barney a Beenie mají vzácné poslání – udržovat v pořádku nejen lagunu, ve které žijí, ale také okolní životní prostředí. Neváhejte a vydejte se s nimi na dobrodružnou výpravu za zázraky podmořské říše. Film připraví hlavním hrdinům řadu zábavných, vzrušujících, ale i poučných zážitků! Jedním z nich je záchranná akce malé želvy Abbey. Staňte se svědky jejich odvahy a soucitu, když se vydávají na napínavou misi s cílem zachránit želvičku uvězněnou v nebezpečné plastové síti.

Se západem slunce se podmořské osudy obou kamarádů přesunou na hladinu, kde budou pokračovat v poznávání nebeských těles, objevovat zázraky noční oblohy, pozorovat neuvěřitelné obrazy na obloze a učit se rozeznávat souhvězdí.

Po zhlédnutí tohoto vzdělávacího filmu mladí diváci pochopí nejen podstatu čistoty, dobroty a obětavosti, ale také význam ochrany mořského života. S citem zpracovaný příběh hlavních postav bude pro děti z mateřských škol nejen zážitkem, ale také výzvou k akci na ochranu našeho vzácného životního prostředí, moří a oceánů. Úchvatné vizuální zpracování, zábavné a odvážné postavy, lehký, ale velmi edukativní děj, poutavé vyprávění a důležitá ekologická poselství zavedou malé diváky do světa fantazie a podpoří hluboké pochopení křehké krásy naší planety.

Připojte se k našim zvídavým hrdinům a objevte sílu přátelství, odvahy a ekologického povědomí. Vydejte se pod vlny, kde se představivost setkává s výchovou a ožívají divy mořských hlubin. Film je vzrušující cestou plnou objevů, empatie a připomínkou toho, že i ty nejmenší činy mohou mít velký význam.

Pojďme společně udělat svět čistším a lepším!

 • Délka filmu: 27 min.
 • Doprovodný program 10 min.
 • Doporučený věk: od 3 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • Témata: Životní prostředí; Zvířata; Klima; Podvodní svět; Noční obloha

Super Salvador

Film „SUPER SALVADOR“ představuje mimořádně aktuální téma klimatických změn a důležitosti zachování naší planety Země, vychovává společensky odpovědného člověka, povzbuzuje nás k odpovědnosti vůči sobě a společnosti, analyzuje naše chování a pečuje o prostředí, ve kterém žijeme žít.

Naše planeta je úžasná! Ale mění se… znečištění, skleníkový efekt, změna klimatu. Chcete pomoci zachránit naši planetu?

Náš hrdina Super Salvador je tu, aby nám pomohl!

Šetřme vodu, využívejme obnovitelné zdroje energie, třiďme a recyklujme odpadky, chraňme lesy… to je jen pár užitečných rad, které nelze ignorovat.

 • Délka filmu: 17 min.
 • Doprovodný program 15 min.
 • Doporučený věk: od 7 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Příležitostní astronauté

Připravte se na neobvyklé vesmírné dobrodružství, které jistě podnítí představivost a zájem malých diváků o vesmír!

Malí roboti Saj, Anna a jejich štěně Amstrong jedou s kamarády na třídní výlet. Původně si mysleli, že půjde jen o nudnou přednášku, nakonec získají z exkurze mnohem víc, než očekávali… Z robodětí se rázem stanou astronauti a vydají se na podivuhodnou cestu za poznáním Země, Slunce a Měsíce!

Zveme vás, abyste se k nám připojili a cestovali v neuvěřitelné vesmírné lodi s vtipným, avšak velmi chytrým počítačem vybaveným nejmodernějšími navigačními a průvodcovskými funkcemi a společně prozkoumali neobyčejná a tajemná nebeská tělesa.

Kromě závodů na povrchu Měsíce budou mít naši mladí diváci možnost sledovat velkolepý dopad asteroidu na Měsíc, uvidí naše astronauty, jak sbírají vzorky asteroidů, a zažijí vzrušení při poskakování po povrchu Měsíce, kdy si budou moci zblízka prohlédnout jeho fascinující terén spolu s našimi odvážnými průzkumníky. A připravte se na blízké setkání s uchvacujícím Sluncem! Společně zažijeme bouři sluneční energie, která odhalí sílu naší nejbližší hvězdy. Během této neuvěřitelné cesty děti pochopí neobyčejnou krásu naší domovské planety, její jedinečnost a křehkost.

Nestárnoucí vesmírná odysea, která uchvátí mysl od malých předškoláků až po velké čtvrťáky. Pro mladé mozky je to skvělá příležitost vydat se prostřednictvím úžasných záběrů na napínavou cestu do kosmu, do nejvzdálenějších koutů vesmíru, na cestu, která překoná i ty nejdivočejší sny, probudí zvědavost, podpoří lásku k vědě a objevování, která jim vydrží po celý život.

Připravte se na to, že se budete smát, učit i žasnout. „Příležitostní astronauté“ je film, který v mladých myslích zanechá trvalý zážitek a inspiruje je k tomu, aby se vydali ke hvězdám!

 • DÉLKA FILMU 32 min.
 • DOPROVODNÝ PROGRAM 10 min.
 • TÉMATA: Astronomie; Vesmír; Země; Měsíc; Slunce.

Lucia, tajemství padající hvězdy

James je tučňák žijící v Antarktidě. Se svým přítelem Vladimírem, ledním medvědem, pozorují v jejich kosmické lodi krásné polární záře. Studují vesmír. Zasáhne je meteorit a havarují  na úpatí předkolumbijské pyramidy. Tam se setkávají s kolibříkem Lucií. Vypráví jim  legendu o „kamenech světla“. Pro vyřešení této záhady se nalodí na Měsíc, pak na asteroidový pás a konečně přistanou v jádru komety. Hypotézy, pozorování a analýzy jim umožní najít odpovědi na své otázky!

 • Délka filmu: 31 min.
 • Doporučený věk: od 5 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém a ukrajinském jazyce.

Polaris

Co všechno může přinést neobvyklé setkání tučňáka z jižního a ledního medvěda ze severního pólu? 
Kromě nerozlučného přátelství také spoustu zajímavých otázek. Ať jste malí nebo velcí, buďte vítáni v zemi věčného sněhu a ledu, odkud se tak báječně pozorují hvězdy i planety. 
Vědecká výprava může začít!

 • Délka filmu: 29 min.
 • Doporučený věk: od 5 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém a ukrajinském jazyce.

ZULA hlídka

Během jedné obyčejné výpravy za zkamenělinami narazí vesmírná Zula hlídka na ložisko škodlivého odpadu. Klíč k jeho původu a k záchraně planety Země leží v dávné (prehistorické) minulosti. Podaří se našim hrdinům najít a chytit zlou Delírii, která je zodpovědná za znečištění planety? Zulu čeká dobrodružná výprava, na které se dozví mnoho zajímavého o vývoji života na planetě Zemi.

 • Délka filmu: 24 min.
 • Doporučený věk: od 5 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Kaluoka’hina. Začarovaný korálový útes

KALUOKAHINA – člověkem nedotčený podmořský ráj. Ochránce moří.
Výbuch podmořské sopky však náhle zničí kouzlo, které korálový útes po staletí chránilo. Společně s jeho obyvateli se vydáme na dobrodružnou plavbu za jeho záchranou.

Hlavní hrdinové příběhu, piloun Jake a rybička Mrňous, musí zjistit, jak začarovaný korálový útes zachránit. Jedinou stopou je starobylé vyprávění o „doteku Měsíce“.

 • Délka filmu: 30 min.
 • Doporučený věk: od 3 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Tajemství stromů

Kolik toho víme o fotosyntéze, oběhu kyslíku a struktuře stromů od kořenů až po listy? Jak stromy získávají energii ze slunce? Proč rostou? Jak to, že se voda z kořenů dostává v rozporu se zákony gravitace do listů?

Zvídavá a milá beruška Dolores a svatojánský brouček Michael najdou odpovědi na všechny tyto otázky ve své škole pro broučky. Spolu s nimi budou diváci cestovat zázračným světem přírody a odhalí největší tajemství stromů! 

 • Délka filmu: 30 min.
 • Doporučený věk: od 5 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

PŘÁTELÉ – uvnitř lidského těla

Zajímá vás, jak funguje lidské tělo? Jak mozek řídí naše smysly, co má za úkol srdce nebo co se děje, když dýcháme?

Čtveřice hlavních hrdinů objeví pokoj virtuální reality a s ním i způsob, jak se podívat dovnitř lidského organismu. Zanedlouho však zjistí, že tam nejsou sami. Do těla se spolu s nimi dostal i nebezpečný vir a je potřeba jej přemoci, aby tělo bylo zase zdravé. Jak se jim to podaří a co vše je na cestě čeká? 

 • Délka filmu: 28 min.
 • Doporučený věk: od 5 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Online poptávka:

  hotovostfaktura