CESTOVÁNÍ S HVĚZDAMI

CESTOVÁNÍ S HVĚZDAMI

Půvabná mořská hvězdice Asterie sní o dobrodružství.

Jednoho rána za svítání blízko ní nečekaně přistane vesmírná loď. Na její palubě je Stella, odvážná a statečná padající hvězda, která nutně potřebuje najít palivo, aby se mohla vrátit zpět domů.
Netrvá dlouho a hvězdy zažívají neuvěřitelná dobrodružství!

Hvězdy se vydávají na vzrušující cestu napříč oceánem ve snaze najít metan. Během cesty Asterie, hvězda moře, seznamuje Stellu, hvězdu nebe, s fascinující rozmanitostí mořských druhů, živočichů i rostlin, zatímco Stella se s ní dělí o své jedinečné znalosti o Zemi, Měsíci a Slunci. Postupně si uvědomují zázračné spojení mezi podmořským životem a rozlehlostí vesmíru.

TÉMATA: Podmořský svět; Vesmír; Země; Měsíc; Slunce; Biologie; Rostliny; Živá příroda

 • Délka filmu: 35 min.
 • Film je doporučen pro děti v mateřské škole.
 • Film je profesionálně nadabován v češtině, angličtině a litevštině.
 • Průměrná délka jedné projekce (vč. doprovodného programu): 45 min.

Barney a Beenie – velké podmořské dobrodružství

Tento názorný a nesmírně prospěšný film Sférického kina, který odhaluje úskalí ochrany životního prostředí, moří a oceánů a důsledky nezodpovědného chování, je určen nejmladším divákům!

Dva nerozluční kamarádi Barney a Beenie mají vzácné poslání – udržovat v pořádku nejen lagunu, ve které žijí, ale také okolní životní prostředí. Neváhejte a vydejte se s nimi na dobrodružnou výpravu za zázraky podmořské říše. Film připraví hlavním hrdinům řadu zábavných, vzrušujících, ale i poučných zážitků! Jedním z nich je záchranná akce malé želvy Abbey. Staňte se svědky jejich odvahy a soucitu, když se vydávají na napínavou misi s cílem zachránit želvičku uvězněnou v nebezpečné plastové síti.

Se západem slunce se podmořské osudy obou kamarádů přesunou na hladinu, kde budou pokračovat v poznávání nebeských těles, objevovat zázraky noční oblohy, pozorovat neuvěřitelné obrazy na obloze a učit se rozeznávat souhvězdí.

Po zhlédnutí tohoto vzdělávacího filmu mladí diváci pochopí nejen podstatu čistoty, dobroty a obětavosti, ale také význam ochrany mořského života. S citem zpracovaný příběh hlavních postav bude pro děti z mateřských škol nejen zážitkem, ale také výzvou k akci na ochranu našeho vzácného životního prostředí, moří a oceánů. Úchvatné vizuální zpracování, zábavné a odvážné postavy, lehký, ale velmi edukativní děj, poutavé vyprávění a důležitá ekologická poselství zavedou malé diváky do světa fantazie a podpoří hluboké pochopení křehké krásy naší planety.

Připojte se k našim zvídavým hrdinům a objevte sílu přátelství, odvahy a ekologického povědomí. Vydejte se pod vlny, kde se představivost setkává s výchovou a ožívají divy mořských hlubin. Film je vzrušující cestou plnou objevů, empatie a připomínkou toho, že i ty nejmenší činy mohou mít velký význam.

Pojďme společně udělat svět čistším a lepším!

 • Délka filmu: 27 min.
 • Doprovodný program 10 min.
 • Doporučený věk: od 3 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • Témata: Životní prostředí; Zvířata; Klima; Podvodní svět; Noční obloha

Příležitostní astronauté

Připravte se na neobvyklé vesmírné dobrodružství, které jistě podnítí představivost a zájem malých diváků o vesmír!

Malí roboti Saj, Anna a jejich štěně Amstrong jedou s kamarády na třídní výlet. Původně si mysleli, že půjde jen o nudnou přednášku, nakonec získají z exkurze mnohem víc, než očekávali… Z robodětí se rázem stanou astronauti a vydají se na podivuhodnou cestu za poznáním Země, Slunce a Měsíce!

Zveme vás, abyste se k nám připojili a cestovali v neuvěřitelné vesmírné lodi s vtipným, avšak velmi chytrým počítačem vybaveným nejmodernějšími navigačními a průvodcovskými funkcemi a společně prozkoumali neobyčejná a tajemná nebeská tělesa.

Kromě závodů na povrchu Měsíce budou mít naši mladí diváci možnost sledovat velkolepý dopad asteroidu na Měsíc, uvidí naše astronauty, jak sbírají vzorky asteroidů, a zažijí vzrušení při poskakování po povrchu Měsíce, kdy si budou moci zblízka prohlédnout jeho fascinující terén spolu s našimi odvážnými průzkumníky. A připravte se na blízké setkání s uchvacujícím Sluncem! Společně zažijeme bouři sluneční energie, která odhalí sílu naší nejbližší hvězdy. Během této neuvěřitelné cesty děti pochopí neobyčejnou krásu naší domovské planety, její jedinečnost a křehkost.

Nestárnoucí vesmírná odysea, která uchvátí mysl od malých předškoláků až po velké čtvrťáky. Pro mladé mozky je to skvělá příležitost vydat se prostřednictvím úžasných záběrů na napínavou cestu do kosmu, do nejvzdálenějších koutů vesmíru, na cestu, která překoná i ty nejdivočejší sny, probudí zvědavost, podpoří lásku k vědě a objevování, která jim vydrží po celý život.

Připravte se na to, že se budete smát, učit i žasnout. „Příležitostní astronauté“ je film, který v mladých myslích zanechá trvalý zážitek a inspiruje je k tomu, aby se vydali ke hvězdám!

 • DÉLKA FILMU 32 min.
 • DOPROVODNÝ PROGRAM 10 min.
 • TÉMATA: Astronomie; Vesmír; Země; Měsíc; Slunce.

Naši kamarádi zvířátka

Vítejte na farmě dědy Franka! Děda toho o zvířatech ví hodně. Pojďte za mnou, navštívíme farmu a dozvíme se o zvířatech moc věcí. Budeme si hrát nebo hádat zvuky zvířat. Pojedeme s dědou Frankem na velké dobrodružství!  Setkáme se s divokými zvířaty z džungle, ze savany, pouště, severního pólu, jižního pólu a oceánu. Dozvíme se více o ptácích, broucích, obojživelnících, býložravých a masožravých zvířatech. Budeme hledat ohrožené druhy. Skončí někdy toto dobrodružství?

 • Délka filmu: 25 min.
 • Doporučený věk: od 3 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Little ABC

Veselé, rytmické a hravé putování přírodou ve třech krátkých filmech pro nejmenší. Společně s průvodcem pejskem se vypravíme za světlem, mraky a meteority.

 • Délka filmu: 21 min.
 • Doporučený věk: od 3 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

COCOMONG – vesmírné dobrodružství

Vesmír. Je tak vzdálený a tajemný.

Opičák Cocomong je zvědavý, co se ve vesmíru děje. Rád si prohlíží obrázkové knížky a pozoruje oblohu. Přemýšlí o hvězdách i o vzdálených planetách.

Právě z jedné takové hvězdy najednou přiletí mimozemšťan Halley. Halley potřebuje pomoc Cocomonga a jeho přátel zvířátek k záchraně své planety před zlým králem. Není čas dlouho otálet. Nezbývá než naskočit do rakety, a to pravé dobrodružství může začít!

V tomto speciálním dílu animovaného zahraničního seriálu se děti ocitnou ve vesmíru a dozvědí se o hvězdách a planetách sluneční soustavy.

 • Délka filmu: 18 min.
 • Doporučený věk: od 3 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Jak šel Měsíc na návštěvu ke Slunci

Vypráví o cestě mladého Měsíce ke Slunci. Během své cesty seznámí Měsíc děti se všemi znameními zvěrokruhu a zároveň poznají, jak se Měsíc v průběhu své cesty mění – jednotlivé fáze Měsíce.
Natočeno na motivy albánské pohádky.

 • Délka filmu: 24 min. 
 • Doporučený věk: od 3 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v ruském jazyce.

Kaluoka’hina. Začarovaný korálový útes

KALUOKAHINA – člověkem nedotčený podmořský ráj. Ochránce moří.
Výbuch podmořské sopky však náhle zničí kouzlo, které korálový útes po staletí chránilo. Společně s jeho obyvateli se vydáme na dobrodružnou plavbu za jeho záchranou.

Hlavní hrdinové příběhu, piloun Jake a rybička Mrňous, musí zjistit, jak začarovaný korálový útes zachránit. Jedinou stopou je starobylé vyprávění o „doteku Měsíce“.

 • Délka filmu: 30 min.
 • Doporučený věk: od 3 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Online poptávka:

  hotovostfaktura