Naše filmy

UPOZORNĚNÍ: Rádi bychom Vás upozornili na nekalé praktiky některých firem, které se vydávají za naši společnost. Abychom předešli nechtěným nepříjemným situacím, obracejte se na nás, prosím, pouze přes kontakty uvedené na těchto webových stránkách.

Naše populárně naučné a vzdělávací filmy byly vytvořeny profesionálními společnostmi a na jejich tvorbě se podíleli také psychologové, vědci a inženýři. Vzhledem k jejich zaměření je doporučujeme jako rozšíření výuky v přírodovědných i humanitních předmětech, jsou také vhodným doplňkem do enviromentální výchovy. Snažíme se tak podpořit zájem dětí a mládeže o svět kolem nás, nabídnout učitelům netradiční formu doplňkové výuky a zároveň poskytnout maximální pohodlí, ušetřit čas a peníze.

Na této stránce můžete vidět krátké videoukázky, přečíst si popis filmů a vybrat si ten, který by nejlépe vyhovoval vám nebo tématu, kterému se chcete s dětmi věnovat. Filmy z našeho seznamu si můžete libovolně kombinovat a každá projekce může být jiná, na jiné téma nebo uzpůsobená věku dětí.

Délka filmů je většinou okolo 30 minut. Děti jsou tedy schopné udržet pozornost po celou dobu projekce.

 • OD 2024-09

  CESTOVÁNÍ S HVĚZDAMI

  Od 3 let

  OD 2024-09

  CESTOVÁNÍ S HVĚZDAMI

  Od 3 let

  Půvabná mořská hvězdice Asterie sní o dobrodružství.

  Jednoho rána za svítání blízko ní nečekaně přistane vesmírná loď. Na její palubě je Stella, odvážná a statečná padající hvězda, která nutně potřebuje najít palivo, aby se mohla vrátit zpět domů.
  Netrvá dlouho a hvězdy zažívají neuvěřitelná dobrodružství!

  Hvězdy se vydávají na vzrušující cestu napříč oceánem ve snaze najít metan. Během cesty Asterie, hvězda moře, seznamuje Stellu, hvězdu nebe, s fascinující rozmanitostí mořských druhů, živočichů i rostlin, zatímco Stella se s ní dělí o své jedinečné znalosti o Zemi, Měsíci a Slunci. Postupně si uvědomují zázračné spojení mezi podmořským životem a rozlehlostí vesmíru.

  TÉMATA: Podmořský svět; Vesmír; Země; Měsíc; Slunce; Biologie; Rostliny; Živá příroda

  • Délka filmu: 35 min.
  • Film je doporučen pro děti v mateřské škole.
  • Film je profesionálně nadabován v češtině, angličtině a litevštině.
  • Průměrná délka jedné projekce (vč. doprovodného programu): 45 min.
 • OD 2024-09

  KOUZELNÝ GLÓBUS

  od 1. do 5. třídy

  OD 2024-09

  KOUZELNÝ GLÓBUS

  od 1. do 5. třídy

  FASCINUJÍCÍ PŘÍBĚH

  „Kouzelný glóbus“ – je poutavý příběh s jasnou vzdělávací strukturou navržený tak, aby zapojil děti ve věku 7-12 let do vědy.

  VELKOLEPÉ OBRAZY

  Velkolepé vizuální efekty filmu vytvořili umělci, kteří se podíleli na vývoji vysoce uznávaných sférických programů, jako jsou „ Dream to Fly “, „Ahoj, Země!“ a „Explore “.

  OKOUZLUJÍCÍ A ZAPAMATOVATELNÉ POSTAVY

  “Kouzelný glóbus” obsahuje roztomilé postavy, které okamžitě zaujmou diváky, efektivněji mu zprostředkují spojení člověka s přírodou a v celkovém kontextu usnadňují vstřebávání nových informací.

  VZDĚLÁVACÍ OBSAH

  Tento program má velmi jasnou vzdělávací strukturu, kde jsou všechna přírodovědná témata rozdělena do snadno srozumitelných segmentů a přirozeně začleněna do děje.

  A příběh začal takto ...

  Na prázdninách u svého dědečka objeví malá holčička Mia náhodou záhadný astronomický přístroj. Miyn excentrický strýc Eduard dívku přesvědčí, aby pomocí tajných schopností přístroje změnila roční období na světě!

  Dokážete si představit, co by se stalo s naším světem, kdyby se roční období změnila?

  Tento film je ideální pro smíšené publikum! Sledováním neuvěřitelného příběhu Kouzelného glóbu si děti připomenou znalosti, které již mají, rozšíří si obzory v nových oblastech, seznámí se s novými přírodními tématy, naučí se mnoho nových pojmů a snadno a efektivně porozumí novým informacím prostřednictvím kina.

  Děti, které se účastní tohoto sférického filmového programu:

  • se dozvědí o dni a noci (jak otáčení Země mění obraz Slunce);
  • budou rozlišovat roční období a zjistí, proč se počasí vždy neřídí 4 ročními obdobími;
  • budou sledovat změny ročních období (včetně postavení Slunce, počasí a přírody);
  • pochopí, jak jsou živočichové a planety přizpůsobeni sezónním změnám a porozumí tomu, jak je potřebují k přežití;
  • se budou pohybovat v blízkosti zemského rovníku a vzhledem k výšce Slunce tam zažijí rozdíly v ročních obdobích;
  • se naučí, že léto a zima nastávají v jinou dobu na severní a jižní polokouli;
  • se dozví, jak výška Slunce ovlivňuje sílu slunečního světla, které přijímáme, jak úhel slunečních paprsků ovlivňuje tvar stínů a jak nakloněná zemská osa ovlivňuje úhel slunečního světla, které přijímáme, které tvoří roční období.

  FILM ZÍSKAL 4 CENY

  TÉMATA: Roční období; Slunce; Země; Meteorologie; Klima

  • Délka filmu: 38 min.
  • Film je doporučen pro věkovou kategorii 7+
  • Film je profesionálně nadabován češtině, angličtině, litevštině a polštině.

  Průměrná délka jedné projekce (vč. doprovodného programu): 45 min.

 • OD 2024-09

  AHOJ, ZEMĚ!

  2. stupeň ZŠ, SŠ

  OD 2024-09

  AHOJ, ZEMĚ!

  2. stupeň ZŠ, SŠ

  Proč toužíme po komunikaci s druhými? Opravdu internet lidi spojuje a sjednocuje? Jak bychom měli dát vědět ostatním potenciálním obyvatelům vesmíru, že jsme tady?

  Od počátku historie se my lidé snažíme navázat spojení s ostatními. Postupně jsme vynalezli písmo, rádio, telefon a nakonec internet. Překonali jsme jazykové bariéry, problémy spojené se vzdáleností a časem, který je potřeba k šíření informací. Díky moderním technologiím a komunikačním zařízením měníme svět i sami sebe. Jsme propojeni neviditelnou sítí a jsme v kontaktu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

  Film „Ahoj, Země!“ provází diváky staletími lidské komunikace a vypráví o tom, jak změnila svět i naše osobní životy. Prozkoumáme historii lidské komunikace a vydáme se na neuvěřitelnou cestu za vesmírnými sondami, které přenášejí zprávy ze Země budoucím generacím a možná i do zbytku vesmíru.

  Jaký je původ jazyka? Je vše, co v dnešní době potřebujeme, dostupné na internetu? Budeme někdy schopni komunikovat s mimozemšťany nebo jinými civilizacemi?

  FILM ZÍSKAL 5 CEN

  TÉMATA: Vesmír, Výzkum vesmíru, Historie, Lidé, Komunikace, Internet

  • Délka filmu: 31 min.
  • Film je doporučen pro děti od 12 let.
  • Film je profesionálně nadabován v češtině, angličtině, polštině a litevštině.
  • Průměrná délka jedné projekce (vč. doprovodného programu): 40-45 min
 • Chrumka a kouzelná raketa

  od 5 do 8 let

  Chrumka a kouzelná raketa

  od 5 do 8 let

  Zveme všechny naše malé diváky do malé, kouzelné a zcela jedinečné a školy v pohádkovém lese! Vydejme se společně se zvídavými a odvážnými hrdiny Chrumkou a Kippy na nezapomenutelnou cestu Sluneční soustavou!
  Není nic lepšího než úžasné emoce dětí, takže si jen představte radost a vzrušení na jejich tvářích, když se stanou svědky Chrumkova zázračného objevu rakety ukryté v pohádkovém lese. V doprovodu Chrumkova kamaráda Kippyho a jeho moudrého robotického průvodce Robixe se naši hrdinové vydají na objevitelskou cestu k sousedním planetám.
  "Chrumka a kouzelná raketa" je nejen jedinečným vzdělávacím zážitkem, ale také úžasným, strhujícím a interaktivním dobrodružstvím, které umně spojuje vzdělávání a zábavu v jeden celek. Pohlcující sférické obrazy obklopí naše malé diváky, kteří budou, aniž by se jakkoliv pohybovali, přenešeni do velkolepého vesmíru, kde jim fascinujícím a nezapomenutelným způsobem bude odhaleno tajemství rudé barvy Marsu či kráterů Verony.
  Proměňme učení v živé dobrodružství!

  • Délka filmu: 32 min
  • Doporučený věk: 5-8 let (obsah filmu je přizpůsoben pro předškoláky, děti do 2. třídy, celou rodinu).
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém nebo ukrajinském jazyce
  • Témata: Měsíc, planety, vesmír, astronomie, sluneční soustava
 • Barney a Beenie – velké podmořské dobrodružství

  od 3 do 8 let

  Barney a Beenie – velké podmořské dobrodružství

  od 3 do 8 let

  Tento názorný a nesmírně prospěšný film Sférického kina, který odhaluje úskalí ochrany životního prostředí, moří a oceánů a důsledky nezodpovědného chování, je určen nejmladším divákům!

  Dva nerozluční kamarádi Barney a Beenie mají vzácné poslání - udržovat v pořádku nejen lagunu, ve které žijí, ale také okolní životní prostředí. Neváhejte a vydejte se s nimi na dobrodružnou výpravu za zázraky podmořské říše. Film připraví hlavním hrdinům řadu zábavných, vzrušujících, ale i poučných zážitků! Jedním z nich je záchranná akce malé želvy Abbey. Staňte se svědky jejich odvahy a soucitu, když se vydávají na napínavou misi s cílem zachránit želvičku uvězněnou v nebezpečné plastové síti.

  Se západem slunce se podmořské osudy obou kamarádů přesunou na hladinu, kde budou pokračovat v poznávání nebeských těles, objevovat zázraky noční oblohy, pozorovat neuvěřitelné obrazy na obloze a učit se rozeznávat souhvězdí.

  Po zhlédnutí tohoto vzdělávacího filmu mladí diváci pochopí nejen podstatu čistoty, dobroty a obětavosti, ale také význam ochrany mořského života. S citem zpracovaný příběh hlavních postav bude pro děti z mateřských škol nejen zážitkem, ale také výzvou k akci na ochranu našeho vzácného životního prostředí, moří a oceánů. Úchvatné vizuální zpracování, zábavné a odvážné postavy, lehký, ale velmi edukativní děj, poutavé vyprávění a důležitá ekologická poselství zavedou malé diváky do světa fantazie a podpoří hluboké pochopení křehké krásy naší planety.

  Připojte se k našim zvídavým hrdinům a objevte sílu přátelství, odvahy a ekologického povědomí. Vydejte se pod vlny, kde se představivost setkává s výchovou a ožívají divy mořských hlubin. Film je vzrušující cestou plnou objevů, empatie a připomínkou toho, že i ty nejmenší činy mohou mít velký význam.

  Pojďme společně udělat svět čistším a lepším!

  • Délka filmu: 27 min.
  • Doprovodný program 10 min.
  • Doporučený věk: od 3 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
  • Témata: Životní prostředí; Zvířata; Klima; Podvodní svět; Noční obloha
 • Příležitostní astronauté

  od 4 do 8 let

  Příležitostní astronauté

  od 4 do 8 let

  Připravte se na neobvyklé vesmírné dobrodružství, které jistě podnítí představivost a zájem malých diváků o vesmír!

  Malí roboti Saj, Anna a jejich štěně Amstrong jedou s kamarády na třídní výlet. Původně si mysleli, že půjde jen o nudnou přednášku, nakonec získají z exkurze mnohem víc, než očekávali... Z robodětí se rázem stanou astronauti a vydají se na podivuhodnou cestu za poznáním Země, Slunce a Měsíce!

  Zveme vás, abyste se k nám připojili a cestovali v neuvěřitelné vesmírné lodi s vtipným, avšak velmi chytrým počítačem vybaveným nejmodernějšími navigačními a průvodcovskými funkcemi a společně prozkoumali neobyčejná a tajemná nebeská tělesa.

  Kromě závodů na povrchu Měsíce budou mít naši mladí diváci možnost sledovat velkolepý dopad asteroidu na Měsíc, uvidí naše astronauty, jak sbírají vzorky asteroidů, a zažijí vzrušení při poskakování po povrchu Měsíce, kdy si budou moci zblízka prohlédnout jeho fascinující terén spolu s našimi odvážnými průzkumníky. A připravte se na blízké setkání s uchvacujícím Sluncem! Společně zažijeme bouři sluneční energie, která odhalí sílu naší nejbližší hvězdy. Během této neuvěřitelné cesty děti pochopí neobyčejnou krásu naší domovské planety, její jedinečnost a křehkost.

  Nestárnoucí vesmírná odysea, která uchvátí mysl od malých předškoláků až po velké čtvrťáky. Pro mladé mozky je to skvělá příležitost vydat se prostřednictvím úžasných záběrů na napínavou cestu do kosmu, do nejvzdálenějších koutů vesmíru, na cestu, která překoná i ty nejdivočejší sny, probudí zvědavost, podpoří lásku k vědě a objevování, která jim vydrží po celý život.

  Připravte se na to, že se budete smát, učit i žasnout. "Příležitostní astronauté" je film, který v mladých myslích zanechá trvalý zážitek a inspiruje je k tomu, aby se vydali ke hvězdám!

  • DÉLKA FILMU 32 min.
  • DOPROVODNÝ PROGRAM 10 min.
  • TÉMATA: Astronomie; Vesmír; Země; Měsíc; Slunce.
 • Little ABC

  Od 3 let

  Little ABC

  Od 3 let

  Veselé, rytmické a hravé putování přírodou ve třech krátkých filmech pro nejmenší. Společně s průvodcem pejskem se vypravíme za světlem, mraky a meteority.

  • Délka filmu: 21 min.
  • Doporučený věk: od 3 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

 • kokomongas nuotykiai kosmose

  COCOMONG – vesmírné dobrodružství

  Od 3 let

  kokomongas nuotykiai kosmose

  COCOMONG – vesmírné dobrodružství

  Od 3 let

  Vesmír. Je tak vzdálený a tajemný.

  Opičák Cocomong je zvědavý, co se ve vesmíru děje. Rád si prohlíží obrázkové knížky a pozoruje oblohu. Přemýšlí o hvězdách i o vzdálených planetách.

  Právě z jedné takové hvězdy najednou přiletí mimozemšťan Halley. Halley potřebuje pomoc Cocomonga a jeho přátel zvířátek k záchraně své planety před zlým králem. Není čas dlouho otálet. Nezbývá než naskočit do rakety, a to pravé dobrodružství může začít!

  V tomto speciálním dílu animovaného zahraničního seriálu se děti ocitnou ve vesmíru a dozvědí se o hvězdách a planetách sluneční soustavy.

  • Délka filmu: 18 min.
  • Doporučený věk: od 3 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • kaip mėnulis į svečius pas saulę ėjo

  Jak šel Měsíc na návštěvu ke Slunci

  Od 3 let

  kaip mėnulis į svečius pas saulę ėjo

  Jak šel Měsíc na návštěvu ke Slunci

  Od 3 let

  Vypráví o cestě mladého Měsíce ke Slunci. Během své cesty seznámí Měsíc děti se všemi znameními zvěrokruhu a zároveň poznají, jak se Měsíc v průběhu své cesty mění – jednotlivé fáze Měsíce.
  Natočeno na motivy albánské pohádky.

  • Délka filmu: 24 min. 
  • Doporučený věk: od 3 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v ruském jazyce.
 • Naši kamarádi zvířátka

  Od 3 let

  Naši kamarádi zvířátka

  Od 3 let

  Vítejte na farmě dědy Franka! Děda toho o zvířatech ví hodně. Pojďte za mnou, navštívíme farmu a dozvíme se o zvířatech moc věcí. Budeme si hrát nebo hádat zvuky zvířat. Pojedeme s dědou Frankem na velké dobrodružství!  Setkáme se s divokými zvířaty z džungle, ze savany, pouště, severního pólu, jižního pólu a oceánu. Dozvíme se více o ptácích, broucích, obojživelnících, býložravých a masožravých zvířatech. Budeme hledat ohrožené druhy. Skončí někdy toto dobrodružství?

  • Délka filmu: 25 min.
  • Doporučený věk: od 3 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

 • zula patruliai

  ZULA hlídka

  Od 5 let

  zula patruliai

  ZULA hlídka

  Od 5 let

  Během jedné obyčejné výpravy za zkamenělinami narazí vesmírná Zula hlídka na ložisko škodlivého odpadu. Klíč k jeho původu a k záchraně planety Země leží v dávné (prehistorické) minulosti. Podaří se našim hrdinům najít a chytit zlou Delírii, která je zodpovědná za znečištění planety? Zulu čeká dobrodružná výprava, na které se dozví mnoho zajímavého o vývoji života na planetě Zemi.

  • Délka filmu: 24 min.
  • Doporučený věk: od 5 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • kaluokahina užburtasis rifas

  Kaluoka’hina. Začarovaný korálový útes

  Od 3 let

  kaluokahina užburtasis rifas

  Kaluoka’hina. Začarovaný korálový útes

  Od 3 let

  KALUOKAHINA – člověkem nedotčený podmořský ráj. Ochránce moří.
  Výbuch podmořské sopky však náhle zničí kouzlo, které korálový útes po staletí chránilo. Společně s jeho obyvateli se vydáme na dobrodružnou plavbu za jeho záchranou.

  Hlavní hrdinové příběhu, piloun Jake a rybička Mrňous, musí zjistit, jak začarovaný korálový útes zachránit. Jedinou stopou je starobylé vyprávění o „doteku Měsíce“.

  • Délka filmu: 30 min.
  • Doporučený věk: od 3 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • Děda a Zoe – světelná mise

  od 3. do 6. třídy

  Děda a Zoe – světelná mise

  od 3. do 6. třídy

  Vydejte se s dědou a jeho odvážnou vnučkou Zoe na vzrušující mezigalaktické dobrodružství! Film, jehož cílem je rozšířit dětem kulturní obzory, nás zavede kromě jiného do úchvatné australské pouště.
  Děda je moudrý a jeho vnučka nebojácná a zvídavá. Spolu si užívají klidný den na ranči uprostřed australské pouště. Po noci strávené pozorováním hvězd začíná jejich další den oslnivým sluncem, které vyvolává nové a velmi zajímavé debaty o světle, jeho povaze a chování. Poklidná konverzace však velmi brzy nabere jiný směr, když si náhle všimnou zvláštního a nevídaného jevu - slábnoucího světla Slunce. Zdá se, že sluneční paprsky jsou něčím blokovány!
  V čem spočívá záhada? Co se děje? Proč se to děje? Jsme v nebezpečí? Aby tuto záhadu pochopili a vyřešili, rozhodne se děda sfouknout prach ze své staré, ale spolehlivé vesmírné lodi a odletět s ní do vesmíru. Slavný Hubbleův vesmírný dalekohled umožňuje pozorovat hvězdy a pomocí jeho výkonných čoček hrdinové filmu objeví obrovský oblak plynu vycházející z obřího stroje uvnitř mraku, který blokuje světlo Slunce. Dědovo podezření se rychle potvrdí, když pozná zlomyslného viníka, který za tím vším stojí - dospívajícího mimozemšťana, který s oblibou trápí Zemi, jako by šlo o obyčejnou hru.
  Tváří v tvář napínavým výzvám a nečekaným překážkám se hrdinové vydávají na odvážnou misi s cílem proniknout do tajemného stroje, dostat se do jeho srdce a deaktivovat ho. Cestou čelí náročným výzvám, z nichž jednou je důmyslný bezpečnostní systém, který prověří jejich znalosti světla. Díky odhodlání a zručnosti se děda s vnučkou dostanou do srdce stroje, zvrátí proces zplynování a přimějí stroj k velkolepé explozi. Jejich triumf má však vysokou cenu: jsou nuceni uprchnout z hroutícího se stroje a jen o vlásek uniknou ze spárů zlého mimozemšťana. Není však nic mocnějšího, když blízcí spojí své síly a znalosti pro společný cíl! Nakonec se děda a Zoe po překonání všech nástrah vracejí na Zemi, aby pokračovali ve své práci a oslavili krásu dne a zázraky světla!
  "Děda a Zoe – světelná mise" je vzrušující dobrodružství, které probouzí zvědavost a představivost. Tento film plný vzrušení, humoru a cenných poznatků o světle zaujme nejen žáky základních škol, ale i starší děti, které inspiruje k poznávání životního prostředí, hvězd a fascinujícího světa vědy.

  • Délka filmu: 28 min
  • Doporučený věk: 3.-6. třída
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém, polském nebo ruském jazyce
  • Film získal 5 ocenění
  • Témata: Světlo, dalekohledy, astronomie.
 • poliarine naktis

  Polaris

  Od 5 let

  poliarine naktis

  Polaris

  Od 5 let

  Co všechno může přinést neobvyklé setkání tučňáka z jižního a ledního medvěda ze severního pólu? 
  Kromě nerozlučného přátelství také spoustu zajímavých otázek. Ať jste malí nebo velcí, buďte vítáni v zemi věčného sněhu a ledu, odkud se tak báječně pozorují hvězdy i planety. 
  Vědecká výprava může začít!

  • Délka filmu: 29 min.
  • Doporučený věk: od 5 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém a ukrajinském jazyce.
 • Lucia, tajemství padající hvězdy

  Od 5 let

  Lucia, tajemství padající hvězdy

  Od 5 let

  James je tučňák žijící v Antarktidě. Se svým přítelem Vladimírem, ledním medvědem, pozorují v jejich kosmické lodi krásné polární záře. Studují vesmír. Zasáhne je meteorit a havarují  na úpatí předkolumbijské pyramidy. Tam se setkávají s kolibříkem Lucií. Vypráví jim  legendu o „kamenech světla“. Pro vyřešení této záhady se nalodí na Měsíc, pak na asteroidový pás a konečně přistanou v jádru komety. Hypotézy, pozorování a analýzy jim umožní najít odpovědi na své otázky!

  • Délka filmu: 31 min.
  • Doporučený věk: od 5 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém a ukrajinském jazyce.
 • medžių paslaptis

  Tajemství stromů

  Od 5 let

  medžių paslaptis

  Tajemství stromů

  Od 5 let

  Kolik toho víme o fotosyntéze, oběhu kyslíku a struktuře stromů od kořenů až po listy? Jak stromy získávají energii ze slunce? Proč rostou? Jak to, že se voda z kořenů dostává v rozporu se zákony gravitace do listů?

  Zvídavá a milá beruška Dolores a svatojánský brouček Michael najdou odpovědi na všechny tyto otázky ve své škole pro broučky. Spolu s nimi budou diváci cestovat zázračným světem přírody a odhalí největší tajemství stromů! 

  • Délka filmu: 30 min.
  • Doporučený věk: od 5 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • draugai žmogaus kūno viduje

  PŘÁTELÉ – uvnitř lidského těla

  Od 5 let

  draugai žmogaus kūno viduje

  PŘÁTELÉ – uvnitř lidského těla

  Od 5 let

  Zajímá vás, jak funguje lidské tělo? Jak mozek řídí naše smysly, co má za úkol srdce nebo co se děje, když dýcháme?

  Čtveřice hlavních hrdinů objeví pokoj virtuální reality a s ním i způsob, jak se podívat dovnitř lidského organismu. Zanedlouho však zjistí, že tam nejsou sami. Do těla se spolu s nimi dostal i nebezpečný vir a je potřeba jej přemoci, aby tělo bylo zase zdravé. Jak se jim to podaří a co vše je na cestě čeká? 

  • Délka filmu: 28 min.
  • Doporučený věk: od 5 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • Tajemství přitažlivosti – ve stopách Alberta Einsteina

  od 3. do 6. třídy

  Tajemství přitažlivosti – ve stopách Alberta Einsteina

  od 3. do 6. třídy

  Proč jablko spadne ze stromu? 12 tiletý čaroděj Limbradur se zajímá právě o tuto otázku, ale také o všechna tajemství a zákony vesmíru. To je důvod, proč jednoho dne vklouzne do muzea Alberta Einsteina. Tam se setkává se stejně inteligentním a zábavným robotem ALBY. ALBY a Limbradur uzavřou velké přátelství a společně pokračují v magické cestě časoprostorem. Zkoumají spolu ve stopách Alberta Einsteina zákony gravitace. 

  Film je o více než jen o neobvyklém přátelství.

  Vychutnejte si lekci výuky v přírodních vědách s nádhernými scénami, při kterých se budete bavit i divit.

  • Délka filmu: 45 min.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • NOVINKA

  Super Salvador

  od 5 let do 4. třídy

  NOVINKA

  Super Salvador

  od 5 let do 4. třídy

  Film „SUPER SALVADOR“ představuje mimořádně aktuální téma klimatických změn a důležitosti zachování naší planety Země, vychovává společensky odpovědného člověka, povzbuzuje nás k odpovědnosti vůči sobě a společnosti, analyzuje naše chování a pečuje o prostředí, ve kterém žijeme žít.


  Naše planeta je úžasná! Ale mění se... znečištění, skleníkový efekt, změna klimatu. Chcete pomoci zachránit naši planetu?


  Náš hrdina Super Salvador je tu, aby nám pomohl!


  Šetřme vodu, využívejme obnovitelné zdroje energie, třiďme a recyklujme odpadky, chraňme lesy... to je jen pár užitečných rad, které nelze ignorovat.

  • Délka filmu: 17 min.
  • Doprovodný program 15 min.
  • Doporučený věk: od 7 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • My jsme strážci

  Od 6. třídy ZŠ.

  My jsme strážci

  Od 6. třídy ZŠ.

  Vydejte se s naším filmem “My jsme strážci” na neobyčejnou cestu zkoumající složité, ale fascinující propojení ekosystémů naší planety
  Diváci zažijí neuvěřitelné a dozvědí se, že vše v našem světě - od nejmenších mikroorganismů až po velkolepé mořské tvory - je vzájemně propojeno a hraje klíčovou roli při udržování křehké rovnováhy v přírodě.
  Skrze mimořádnou optiku satelitního pozorovacího systému uvidí inspirativní sílu technologie, která odhaluje skryté příčiny lidské činnosti a dlouhodobé dopady klimatických změn. Prostřednictvím působivých záběrů promítaných na sférické filmové plátno budou žáci zkoumat příčiny tohoto propojení a to, jak naše jednání ovlivňuje celý svět.
  "My jsme strážci" je výjimečný vzdělávací film plný zajímavých informací, ale také správného postoje, protože povzbuzuje žáky k péči o životní prostředí, k tomu, aby se stali správci Země. Díky tomuto smysluplnému filmu si žáci uvědomí křehkost a odolnost naší planety a vštípí si pocit odpovědnosti za její ochranu a zachování pro budoucí generace.
  Připojte se k této jedinečné filmové výpravě, kde se setkávají znalosti s představivostí i silou změnit svět k lepšímu!

  • Délka filmu: 25 min
  • Doporučený věk: 6.-9. třída, střední škola
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce
  • Film získal 6 ocenění
  • Témata: Země, biologie, klima, humanitní vědy, zeměpis
 • BUŇKA!

  Od 5. třídy ZŠ

  BUŇKA!

  Od 5. třídy ZŠ

  Věděli jste, že se všichni skládáme ze 70 bilionů živých buněk? Pracují, mluví, myslí - díky nim žijeme!

  „Buňka!“ je pohlcující zážitek vytvořený speciálně pro školy, který umožňuje učitelům a studentům vydat se na cestu nitrem lidského těla, na kterou dlouho nezapomenou.

  Představte si, že byste mohli prozkoumat složitý vesmír, který existuje v každém z nás a dozvědět se tak ohromující pravdu o 70 bilionech živých buněk, které vás tvoří! Buňky nejsou jen drobné stavební kameny, ale úžasné struktury, které neúnavně pracují na tom, aby nás udržely při životě.

  Tento vynikající film vypráví příběh bilionů buněk, tvořící naše tělo, od našich počátků z jediné buňky až po fascinující složitost celého těla. Je to pozoruhodný a zároveň naprosto jedinečný příběh lidského objevu o tom kdo jsme, proč žijeme a jak fungujeme!

  Vstupte do podivuhodného světa, prožijte toto napínavé dobrodružství s Rajem a Sooki, našimi neohroženými průzkumníky, a vydejte se na jedinečnou cestu buněk, na cestu, která nemá obdoby! Připravte se na ohromení poté, co vás speciální přístroj zázračně zmenší a umožní vám ponořit se do neuvěřitelných mikroskopických zázraků, které tvoří vaši bytost. A to není všechno! S Retromodem budete moci pozorovat zázrak cestování v čase, které vás zavede do nejranějších stádií vaší existence. Zadržte dech, skener Cell-o-tron prohlédne každé zákoutí vašeho těla a poskytne vám úchvatný pohled na všechny složité systémy, které ve vašem těle pracují.

  Díky skvělým vizuálním efektům, poutavému vyprávění, profesionálnímu hlasovému doprovodu a zábavnému a pozitivnímu ději tento film Sférického kina jistě zaujme všechny studenty i jejich učitele! Je to jedinečná příležitost pro každého, jak prohloubit své znalosti a porozumět lidskému tělu i ocenit neobyčejnou složitost života.

  Vydejte se společně se Sooki a Rajem na inspirativní vzdělávací dobrodružství, které vám odhalí všechna tajemství lidského těla. Poznejme sami sebe, jak se rodíme a proč jsme takoví jako naše maminka a tatínek. Všichni potřebujeme své tělo!

  • Délka filmu: 24 min.
  • Doprovodný program 10 min.
  • Doporučený věk: od 11 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
  • Témata: Biologie; Přírodní vědy; Poznání člověka; Buňky.
 • Grossologie

  od 1. do 5. třídy

  Grossologie

  od 1. do 5. třídy

  Zveme všechny, aby se připojili k neuvěřitelné hře s názvem "Osobní vesmír". Tato neobvyklá hra nám pomůže zjistit, který systém lidského těla je nejlepší a nejinteligentnější. Možná to bude náš imunitní nebo respirační systém? Nebo je nejlepší zažívací systém?

  Film dává divákovi skutečný pocit "létání" lidskými dýchacími cestami, "potápění" do trávicího traktu a "účast" v procesech imunitního systému! Program bude inspirovat zvědavost dětí a seznámí je se strukturou kůže, nemocí, bakterií, akné, kýchání, opalování a podrobně vysvětlí, co, jak a proč se s námi děje.

  Bavte se a učte se, protože vtipné postavy filmu se zábavným humorem profesionálně prozkoumají fungování lidského těla a nenechají vás smutnými!

  • Délka filmu: 27 min.
  • Doprovodný program 10 min.
  • Doporučený věk: od 7 let.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

   

 • astronautas

  Astronaut

  Od 5. třídy ZŠ

  astronautas

  Astronaut

  Od 5. třídy ZŠ

  Prozkoumat vesmír – jedno z největších přání lidstva. Co všechno potřebujeme, abychom se stali součástí této neuvěřitelně cesty?

  Jakou přípravou musí člověk projít, nežli se stane astronautem? K jakým změnám dochází uvnitř lidského těla ve vesmíru? V tomto snímku se podíváme zblízka i na mezinárodní vesmírnou stanici a zjistime, jaká nebezpečí čekají na člověka v otevřeném vesmíru.

  • Délka filmu: 23 min.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • Dream to fly

  Od 4. třídy ZŠ

  Dream to fly

  Od 4. třídy ZŠ

  Poetický příběh dějin letectví. Od prvních Da Vinciho myšlenek až po současnost, kdy vzduchem denně bezpečně přepravujeme náklad i cestující po celé zeměkouli. Čeká nás výprava za mistrem Leonardem, bratry Mongolfiery, Wrighty a dalšími významnými vynálezci. Uvidíme, jakým obrovským výzvám čelilo lidstvo na cestě za svým snem vzlétnout. 
  Hudba, mluvené slovo a dokonalé vizuální efekty se ve snímku DREAM TO FLY spojují ve zcela svébytný umělecký celek. Film od své premiéry v roce 2014 nasbíral mnoho světových filmových ocenění.   

  • Délka filmu: 35 min.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • NANOCAM – výprava do mikrokosmu

  Od 5. třídy ZŠ.

  NANOCAM – výprava do mikrokosmu

  Od 5. třídy ZŠ.

  Tento film vás zmenší do velikosti hmyzu a zavede do království bakterií, prvoků, primitivních hub i zvláštních rostlin, jejichž velikost se měří v mikrometrech. Zažijeme cestu do několika krajin mikroskopických rozměrů, kde objevíme neobvyklá stvoření, dech beroucí útvary i jevy, jež dalece přesahují naši fantazii. Zblízka uvidíme živočichy, jejichž armády projdou uchem jehly a jejichž vesmírem jsou naše těla. Poznáme neobyčejný svět buněk i virů. To vše díky unikátním vizualizacím založeným na reálných záběrech z elektronových mikroskopů. Nanocam nabízí úžasnou výpravu zkoumající různé formy života, které jsou neviditelné lidským okem. Je skvělým doplňkem výuky přírodovědy i biologie. 

  • Délka filmu: 27 min.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • Tělo

  od 6. do 9. třídy

  Tělo

  od 6. do 9. třídy

  V tomto programu studujeme lidský mozek, oči, uši, kostru, cestujeme tělními buňkami, sledujeme cestu hypodermické jehly přes žílu do srdce, "létáme" karotickou tepnou, zjistíme důležitost kostí a jak chrání naše vitální orgány.

  Nejen, že žáci prohloubí své znalosti biologie, ale naučí se spoustu nových věcí a uvidí ještě stále neviditelné obrazy. Film kombinuje užitečné informace a silné obrazy, které zaujmou diváka a poskytují realistický pohled na lidské tělo, jeho neuvěřitelné vnitřní procesy.

  Nenechte si ujít příležitost ponořit se do sférických obrazů v úhlu 360° a vidět to, co nikdy nevidíme pouhým okem. Staňte se účastníky neuvěřitelné cesty lidským tělem! 

  • Délka filmu: 21 min.
  • Doprovodný program 10 min.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • du stikliukai - nuostabusis teleskopas

  Dvě sklíčka – úžasný teleskop

  Od 6. třídy ZŠ.

  du stikliukai - nuostabusis teleskopas

  Dvě sklíčka – úžasný teleskop

  Od 6. třídy ZŠ.

  Před 400 lety nám dalekohled poprvé odhalil tajemný vesmír. V dávných dobách lidé věřili, že středem vesmíru je Země a vše obíhá kolem ní. Později Mikuláš Koperník pochopil, že středem vesmíru je Slunce, nemohl to však dokázat. A tak příběh pokračuje.

  V tomto filmu se dozvíte mnoho informací o dalekohledech, okulárech a zrcadlech, pomocí kterých můžeme obdivovat galaxie, hvězdy i Galileovy měsíce.

  • Délka filmu: 23 min.
  • Doporučený věk: od 6. třídy ZŠ.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • FANTOM VESMÍRU – hon na temnou hmotu

  od 15 let

  FANTOM VESMÍRU – hon na temnou hmotu

  od 15 let

  FANTOM VESMÍRU je film s nesčetnými přínosy, poskytující skvělý vzdělávací zážitek jak pro studenty, tak pro učitele.

  Jaké zážitky vás tedy čekají?

  Poutavý průzkum: Diváci budou mít jedinečnou příležitost prozkoumat temnou hmotu, jeden z nejzajímavějších a nejzáhadnějších jevů ve vesmíru. Film poutavým a přístupným způsobem přibližuje složité vědecké koncepty, vzbuzuje zvědavost diváků a podněcuje jejich vášeň pro vědecké bádání.

  Zapojení sluchu a zraku: 360° sférický obraz a dynamické zvuky zahalí diváky velkolepými vizuálními efekty a vytvoří okouzlující a nezapomenutelný zážitek. Vizuální exploze světla a zvuku ve Velkém hadronovém urychlovači jsou vzrušující podívanou, která upoutá pozornost diváků a zanechá v nich trvalý dojem.


  Aplikace v reálném světě: FANTOM VESMÍRU odhaluje špičkový výzkum, který provádějí vědci po celém světě, aby porozuměli temné hmotě. Studenti pochopí, jak funguje společný výzkum a jak může snaha o poznání vést k lepšímu pochopení vesmíru.

  Spojení s historií vědy: Film představuje slavné vědce, například Fritze Zwickyho a Veru Rubinovou, a přibližuje studentům historický kontext výzkumu temné hmoty. Ukázka jejich přínosu umožní žákům ocenit pokrok dosažený v této oblasti a pochopit význam jejich objevů.

  Integrace různých vzdělávacích předmětů: Program plynule integruje pojmy z fyziky, astronomie a vědecké metodologie, takže je použitelný a relevantní napříč obory. Film je nedílnou součástí přírodovědného, technického, inženýrského a matematického vzdělávání (STEM) a podporuje rozvoj dovedností kritického myšlení a pochopení vědeckého procesu.

  Překvapení a zvědavost: Velkolepé obrazy a koncepty filmu FANTOM VESMÍRU, které jsou neznámé, ale někde už zazněly, vzbuzují zvědavost a pocit úžasu. Podněcují žáky ke kladení otázek, k dalšímu zkoumání a k celoživotnímu zájmu o vědecké bádání a objevování.

  Fantom vesmíru je proto obohacujícím a poutavým zážitkem zejména pro žáky či studenty, protože složité vědecké pojmy činí srozumitelnými a obsah filmu podněcuje zvědavost a vzbuzuje vášeň pro vědecké bádání. Učitelé mohou tento film skvěle využít jako cenný vzdělávací nástroj, který žáky zaujme, podnítí mezipředmětové učení a inspiruje ke zkoumání fascinujícího oboru temné hmoty.

  OCENĚNÝ FILM

  Témata: Astrofyzika; Temná hmota; Astronomie; Věda; Kosmologie

  • film doporučen studentům od 15 let
  • film je profesionálně dabován v italštině, litevštině, polštině, češtině, slovenštině, angličtině, ruštině
  • délka filmu 25 min.
  • průměrná délka projekce (včetně doprovodného programu) - 40 min.
 • antrasis pasaulinis karas filmas

  2. Světová válka

  Od 6. třídy ZŠ.

  antrasis pasaulinis karas filmas

  2. Světová válka

  Od 6. třídy ZŠ.

  Vizuálně dokonalé rekonstrukce stěžejních momentů druhé světové války doplněné o dobové filmové nahrávky i fotografe. Světové dějiny ožívají ve Sférickém kině!

  • Délka filmu: 45 min.
  • Doporučený věk: od 6. třídy ZŠ.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • atgal į mėnulį visam laikui

  Zpátky na Měsíc – navždy

  Od 6. třídy ZŠ.

  atgal į mėnulį visam laikui

  Zpátky na Měsíc – navždy

  Od 6. třídy ZŠ.

  Poprvé po 40 letech se člověk vrací na Měsíc.
  Film o unikátní soutěži iniciovanou společností Google a fondem XPRIZE. Pro získání pohádkových 30 milionů dolarů musí soutěžní tým sestavit a vyslat na Měsíc zařízení, které zvládne na povrchu Měsíce přejet vzdálenost 500 metrů a poslat zpět na Zemi fotografie a videozáznamy o své aktivitě.

  Dozvíte se nejen o práci jednotlivých týmů, ale také o vzniku Měsíce, o chemickém složení půdy, struktuře i o užitečných horninách, které jsou na jeho povrchu, a o prvním přistání na něm. A který z týmů nakonec získá hodnotnou cenu i mezinárodní věhlas?

  • Délka filmu: 25 min.
  • Doporučený věk: od 6. třídy ZŠ.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • gyvybės atsiradimas

  Původ života

  Od 5. třídy ZŠ

  gyvybės atsiradimas

  Původ života

  Od 5. třídy ZŠ

  Vznik života je spojen s velice závažnými otázkami přírodních věd. Ani dnes nikdo přesně neví, jak vznikl.

  Tento film vás však seznámí s jednotlivými poznatky v této oblasti. Vypráví chronologicky o vzniku vesmíru, hvězd a sluneční soustavy přes velkou katastrofu, která vedla k masovému vymírání druhů, až po současnost, kdy jsme schopni putovat do vesmíru.

  • Délka filmu: 23 min.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • ibex saules sistemos krasto beieskant

  IBEX. Hledání hranic sluneční soustavy

  Od 6. třídy ZŠ.

  ibex saules sistemos krasto beieskant

  IBEX. Hledání hranic sluneční soustavy

  Od 6. třídy ZŠ.

  Tento film představuje misi NASA IBEX (Interstellar Boundary Explorer), která má za úkol zkoumat naši sluneční soustavu, její hranice s okolní galaxií. Během promítání se diváci dozvědí např. jak družice IBEX v kosmickém prostoru sbírá atomy hmoty nebo co je to polární záře.

  Tento film je určen těm, kteří mají zájem o výzkum vesmíru a chtějí o něm získat další informace. Film doplňují komentáře vědců a inženýrů, kteří se účastnili programu IBEX a družici sestrojili.

  • Délka filmu: 27 min.
  • Doporučený věk: od 6. třídy ZŠ.
  • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Online poptávka:

  hotovostfaktura