FANTOM VESMÍRU – hon na temnou hmotu

FANTOM VESMÍRU – hon na temnou hmotu

FANTOM VESMÍRU je film s nesčetnými přínosy, poskytující skvělý vzdělávací zážitek jak pro studenty, tak pro učitele.

Jaké zážitky vás tedy čekají?

Poutavý průzkum: Diváci budou mít jedinečnou příležitost prozkoumat temnou hmotu, jeden z nejzajímavějších a nejzáhadnějších jevů ve vesmíru. Film poutavým a přístupným způsobem přibližuje složité vědecké koncepty, vzbuzuje zvědavost diváků a podněcuje jejich vášeň pro vědecké bádání.

Zapojení sluchu a zraku: 360° sférický obraz a dynamické zvuky zahalí diváky velkolepými vizuálními efekty a vytvoří okouzlující a nezapomenutelný zážitek. Vizuální exploze světla a zvuku ve Velkém hadronovém urychlovači jsou vzrušující podívanou, která upoutá pozornost diváků a zanechá v nich trvalý dojem.

Aplikace v reálném světě: FANTOM VESMÍRU odhaluje špičkový výzkum, který provádějí vědci po celém světě, aby porozuměli temné hmotě. Studenti pochopí, jak funguje společný výzkum a jak může snaha o poznání vést k lepšímu pochopení vesmíru.

Spojení s historií vědy: Film představuje slavné vědce, například Fritze Zwickyho a Veru Rubinovou, a přibližuje studentům historický kontext výzkumu temné hmoty. Ukázka jejich přínosu umožní žákům ocenit pokrok dosažený v této oblasti a pochopit význam jejich objevů.

Integrace různých vzdělávacích předmětů: Program plynule integruje pojmy z fyziky, astronomie a vědecké metodologie, takže je použitelný a relevantní napříč obory. Film je nedílnou součástí přírodovědného, technického, inženýrského a matematického vzdělávání (STEM) a podporuje rozvoj dovedností kritického myšlení a pochopení vědeckého procesu.

Překvapení a zvědavost: Velkolepé obrazy a koncepty filmu FANTOM VESMÍRU, které jsou neznámé, ale někde už zazněly, vzbuzují zvědavost a pocit úžasu. Podněcují žáky ke kladení otázek, k dalšímu zkoumání a k celoživotnímu zájmu o vědecké bádání a objevování.

Fantom vesmíru je proto obohacujícím a poutavým zážitkem zejména pro žáky či studenty, protože složité vědecké pojmy činí srozumitelnými a obsah filmu podněcuje zvědavost a vzbuzuje vášeň pro vědecké bádání. Učitelé mohou tento film skvěle využít jako cenný vzdělávací nástroj, který žáky zaujme, podnítí mezipředmětové učení a inspiruje ke zkoumání fascinujícího oboru temné hmoty.

OCENĚNÝ FILM

Témata: Astrofyzika; Temná hmota; Astronomie; Věda; Kosmologie

 • film doporučen studentům od 15 let
 • film je profesionálně dabován v italštině, litevštině, polštině, češtině, slovenštině, angličtině, ruštině
 • délka filmu 25 min.
 • průměrná délka projekce (včetně doprovodného programu) – 40 min.

My jsme strážci

Vydejte se s naším filmem “My jsme strážci” na neobyčejnou cestu zkoumající složité, ale fascinující propojení ekosystémů naší planety
Diváci zažijí neuvěřitelné a dozvědí se, že vše v našem světě – od nejmenších mikroorganismů až po velkolepé mořské tvory – je vzájemně propojeno a hraje klíčovou roli při udržování křehké rovnováhy v přírodě.
Skrze mimořádnou optiku satelitního pozorovacího systému uvidí inspirativní sílu technologie, která odhaluje skryté příčiny lidské činnosti a dlouhodobé dopady klimatických změn. Prostřednictvím působivých záběrů promítaných na sférické filmové plátno budou žáci zkoumat příčiny tohoto propojení a to, jak naše jednání ovlivňuje celý svět.
„My jsme strážci“ je výjimečný vzdělávací film plný zajímavých informací, ale také správného postoje, protože povzbuzuje žáky k péči o životní prostředí, k tomu, aby se stali správci Země. Díky tomuto smysluplnému filmu si žáci uvědomí křehkost a odolnost naší planety a vštípí si pocit odpovědnosti za její ochranu a zachování pro budoucí generace.
Připojte se k této jedinečné filmové výpravě, kde se setkávají znalosti s představivostí i silou změnit svět k lepšímu!

 • Délka filmu: 25 min
 • Doporučený věk: 6.-9. třída, střední škola
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce
 • Film získal 6 ocenění
 • Témata: Země, biologie, klima, humanitní vědy, zeměpis

BUŇKA!

Věděli jste, že se všichni skládáme ze 70 bilionů živých buněk? Pracují, mluví, myslí – díky nim žijeme!

„Buňka!“ je pohlcující zážitek vytvořený speciálně pro školy, který umožňuje učitelům a studentům vydat se na cestu nitrem lidského těla, na kterou dlouho nezapomenou.

Představte si, že byste mohli prozkoumat složitý vesmír, který existuje v každém z nás a dozvědět se tak ohromující pravdu o 70 bilionech živých buněk, které vás tvoří! Buňky nejsou jen drobné stavební kameny, ale úžasné struktury, které neúnavně pracují na tom, aby nás udržely při životě.

Tento vynikající film vypráví příběh bilionů buněk, tvořící naše tělo, od našich počátků z jediné buňky až po fascinující složitost celého těla. Je to pozoruhodný a zároveň naprosto jedinečný příběh lidského objevu o tom kdo jsme, proč žijeme a jak fungujeme!

Vstupte do podivuhodného světa, prožijte toto napínavé dobrodružství s Rajem a Sooki, našimi neohroženými průzkumníky, a vydejte se na jedinečnou cestu buněk, na cestu, která nemá obdoby! Připravte se na ohromení poté, co vás speciální přístroj zázračně zmenší a umožní vám ponořit se do neuvěřitelných mikroskopických zázraků, které tvoří vaši bytost. A to není všechno! S Retromodem budete moci pozorovat zázrak cestování v čase, které vás zavede do nejranějších stádií vaší existence. Zadržte dech, skener Cell-o-tron prohlédne každé zákoutí vašeho těla a poskytne vám úchvatný pohled na všechny složité systémy, které ve vašem těle pracují.

Díky skvělým vizuálním efektům, poutavému vyprávění, profesionálnímu hlasovému doprovodu a zábavnému a pozitivnímu ději tento film Sférického kina jistě zaujme všechny studenty i jejich učitele! Je to jedinečná příležitost pro každého, jak prohloubit své znalosti a porozumět lidskému tělu i ocenit neobyčejnou složitost života.

Vydejte se společně se Sooki a Rajem na inspirativní vzdělávací dobrodružství, které vám odhalí všechna tajemství lidského těla. Poznejme sami sebe, jak se rodíme a proč jsme takoví jako naše maminka a tatínek. Všichni potřebujeme své tělo!

 • Délka filmu: 24 min.
 • Doprovodný program 10 min.
 • Doporučený věk: od 11 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • Témata: Biologie; Přírodní vědy; Poznání člověka; Buňky.

Tělo

V tomto programu studujeme lidský mozek, oči, uši, kostru, cestujeme tělními buňkami, sledujeme cestu hypodermické jehly přes žílu do srdce, „létáme“ karotickou tepnou, zjistíme důležitost kostí a jak chrání naše vitální orgány.

Nejen, že žáci prohloubí své znalosti biologie, ale naučí se spoustu nových věcí a uvidí ještě stále neviditelné obrazy. Film kombinuje užitečné informace a silné obrazy, které zaujmou diváka a poskytují realistický pohled na lidské tělo, jeho neuvěřitelné vnitřní procesy.

Nenechte si ujít příležitost ponořit se do sférických obrazů v úhlu 360° a vidět to, co nikdy nevidíme pouhým okem. Staňte se účastníky neuvěřitelné cesty lidským tělem! 

 • Délka filmu: 21 min.
 • Doprovodný program 10 min.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

2. Světová válka

Vizuálně dokonalé rekonstrukce stěžejních momentů druhé světové války doplněné o dobové filmové nahrávky i fotografe. Světové dějiny ožívají ve Sférickém kině!

 • Délka filmu: 45 min.
 • Doporučený věk: od 6. třídy ZŠ.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Dream to fly

Poetický příběh dějin letectví. Od prvních Da Vinciho myšlenek až po současnost, kdy vzduchem denně bezpečně přepravujeme náklad i cestující po celé zeměkouli. Čeká nás výprava za mistrem Leonardem, bratry Mongolfiery, Wrighty a dalšími významnými vynálezci. Uvidíme, jakým obrovským výzvám čelilo lidstvo na cestě za svým snem vzlétnout. 
Hudba, mluvené slovo a dokonalé vizuální efekty se ve snímku DREAM TO FLY spojují ve zcela svébytný umělecký celek. Film od své premiéry v roce 2014 nasbíral mnoho světových filmových ocenění.   

 • Délka filmu: 35 min.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Dvě sklíčka – úžasný teleskop

Před 400 lety nám dalekohled poprvé odhalil tajemný vesmír. V dávných dobách lidé věřili, že středem vesmíru je Země a vše obíhá kolem ní. Později Mikuláš Koperník pochopil, že středem vesmíru je Slunce, nemohl to však dokázat. A tak příběh pokračuje.

V tomto filmu se dozvíte mnoho informací o dalekohledech, okulárech a zrcadlech, pomocí kterých můžeme obdivovat galaxie, hvězdy i Galileovy měsíce.

 • Délka filmu: 23 min.
 • Doporučený věk: od 6. třídy ZŠ.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

IBEX. Hledání hranic sluneční soustavy

Tento film představuje misi NASA IBEX (Interstellar Boundary Explorer), která má za úkol zkoumat naši sluneční soustavu, její hranice s okolní galaxií. Během promítání se diváci dozvědí např. jak družice IBEX v kosmickém prostoru sbírá atomy hmoty nebo co je to polární záře.

Tento film je určen těm, kteří mají zájem o výzkum vesmíru a chtějí o něm získat další informace. Film doplňují komentáře vědců a inženýrů, kteří se účastnili programu IBEX a družici sestrojili.

 • Délka filmu: 27 min.
 • Doporučený věk: od 6. třídy ZŠ.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Zpátky na Měsíc – navždy

Poprvé po 40 letech se člověk vrací na Měsíc.
Film o unikátní soutěži iniciovanou společností Google a fondem XPRIZE. Pro získání pohádkových 30 milionů dolarů musí soutěžní tým sestavit a vyslat na Měsíc zařízení, které zvládne na povrchu Měsíce přejet vzdálenost 500 metrů a poslat zpět na Zemi fotografie a videozáznamy o své aktivitě.

Dozvíte se nejen o práci jednotlivých týmů, ale také o vzniku Měsíce, o chemickém složení půdy, struktuře i o užitečných horninách, které jsou na jeho povrchu, a o prvním přistání na něm. A který z týmů nakonec získá hodnotnou cenu i mezinárodní věhlas?

 • Délka filmu: 25 min.
 • Doporučený věk: od 6. třídy ZŠ.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Astronaut

Prozkoumat vesmír – jedno z největších přání lidstva. Co všechno potřebujeme, abychom se stali součástí této neuvěřitelně cesty?

Jakou přípravou musí člověk projít, nežli se stane astronautem? K jakým změnám dochází uvnitř lidského těla ve vesmíru? V tomto snímku se podíváme zblízka i na mezinárodní vesmírnou stanici a zjistime, jaká nebezpečí čekají na člověka v otevřeném vesmíru.

 • Délka filmu: 23 min.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Online poptávka:

  hotovostfaktura