Děda a Zoe – světelná mise

Děda a Zoe – světelná mise

Vydejte se s dědou a jeho odvážnou vnučkou Zoe na vzrušující mezigalaktické dobrodružství! Film, jehož cílem je rozšířit dětem kulturní obzory, nás zavede kromě jiného do úchvatné australské pouště.
Děda je moudrý a jeho vnučka nebojácná a zvídavá. Spolu si užívají klidný den na ranči uprostřed australské pouště. Po noci strávené pozorováním hvězd začíná jejich další den oslnivým sluncem, které vyvolává nové a velmi zajímavé debaty o světle, jeho povaze a chování. Poklidná konverzace však velmi brzy nabere jiný směr, když si náhle všimnou zvláštního a nevídaného jevu – slábnoucího světla Slunce. Zdá se, že sluneční paprsky jsou něčím blokovány!
V čem spočívá záhada? Co se děje? Proč se to děje? Jsme v nebezpečí? Aby tuto záhadu pochopili a vyřešili, rozhodne se děda sfouknout prach ze své staré, ale spolehlivé vesmírné lodi a odletět s ní do vesmíru. Slavný Hubbleův vesmírný dalekohled umožňuje pozorovat hvězdy a pomocí jeho výkonných čoček hrdinové filmu objeví obrovský oblak plynu vycházející z obřího stroje uvnitř mraku, který blokuje světlo Slunce. Dědovo podezření se rychle potvrdí, když pozná zlomyslného viníka, který za tím vším stojí – dospívajícího mimozemšťana, který s oblibou trápí Zemi, jako by šlo o obyčejnou hru.
Tváří v tvář napínavým výzvám a nečekaným překážkám se hrdinové vydávají na odvážnou misi s cílem proniknout do tajemného stroje, dostat se do jeho srdce a deaktivovat ho. Cestou čelí náročným výzvám, z nichž jednou je důmyslný bezpečnostní systém, který prověří jejich znalosti světla. Díky odhodlání a zručnosti se děda s vnučkou dostanou do srdce stroje, zvrátí proces zplynování a přimějí stroj k velkolepé explozi. Jejich triumf má však vysokou cenu: jsou nuceni uprchnout z hroutícího se stroje a jen o vlásek uniknou ze spárů zlého mimozemšťana. Není však nic mocnějšího, když blízcí spojí své síly a znalosti pro společný cíl! Nakonec se děda a Zoe po překonání všech nástrah vracejí na Zemi, aby pokračovali ve své práci a oslavili krásu dne a zázraky světla!
„Děda a Zoe – světelná mise“ je vzrušující dobrodružství, které probouzí zvědavost a představivost. Tento film plný vzrušení, humoru a cenných poznatků o světle zaujme nejen žáky základních škol, ale i starší děti, které inspiruje k poznávání životního prostředí, hvězd a fascinujícího světa vědy.

 • Délka filmu: 28 min
 • Doporučený věk: 3.-6. třída
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém, polském nebo ruském jazyce
 • Film získal 5 ocenění
 • Témata: Světlo, dalekohledy, astronomie.

BUŇKA!

Věděli jste, že se všichni skládáme ze 70 bilionů živých buněk? Pracují, mluví, myslí – díky nim žijeme!

„Buňka!“ je pohlcující zážitek vytvořený speciálně pro školy, který umožňuje učitelům a studentům vydat se na cestu nitrem lidského těla, na kterou dlouho nezapomenou.

Představte si, že byste mohli prozkoumat složitý vesmír, který existuje v každém z nás a dozvědět se tak ohromující pravdu o 70 bilionech živých buněk, které vás tvoří! Buňky nejsou jen drobné stavební kameny, ale úžasné struktury, které neúnavně pracují na tom, aby nás udržely při životě.

Tento vynikající film vypráví příběh bilionů buněk, tvořící naše tělo, od našich počátků z jediné buňky až po fascinující složitost celého těla. Je to pozoruhodný a zároveň naprosto jedinečný příběh lidského objevu o tom kdo jsme, proč žijeme a jak fungujeme!

Vstupte do podivuhodného světa, prožijte toto napínavé dobrodružství s Rajem a Sooki, našimi neohroženými průzkumníky, a vydejte se na jedinečnou cestu buněk, na cestu, která nemá obdoby! Připravte se na ohromení poté, co vás speciální přístroj zázračně zmenší a umožní vám ponořit se do neuvěřitelných mikroskopických zázraků, které tvoří vaši bytost. A to není všechno! S Retromodem budete moci pozorovat zázrak cestování v čase, které vás zavede do nejranějších stádií vaší existence. Zadržte dech, skener Cell-o-tron prohlédne každé zákoutí vašeho těla a poskytne vám úchvatný pohled na všechny složité systémy, které ve vašem těle pracují.

Díky skvělým vizuálním efektům, poutavému vyprávění, profesionálnímu hlasovému doprovodu a zábavnému a pozitivnímu ději tento film Sférického kina jistě zaujme všechny studenty i jejich učitele! Je to jedinečná příležitost pro každého, jak prohloubit své znalosti a porozumět lidskému tělu i ocenit neobyčejnou složitost života.

Vydejte se společně se Sooki a Rajem na inspirativní vzdělávací dobrodružství, které vám odhalí všechna tajemství lidského těla. Poznejme sami sebe, jak se rodíme a proč jsme takoví jako naše maminka a tatínek. Všichni potřebujeme své tělo!

 • Délka filmu: 24 min.
 • Doprovodný program 10 min.
 • Doporučený věk: od 11 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.
 • Témata: Biologie; Přírodní vědy; Poznání člověka; Buňky.

Grossologie

Zveme všechny, aby se připojili k neuvěřitelné hře s názvem „Osobní vesmír“. Tato neobvyklá hra nám pomůže zjistit, který systém lidského těla je nejlepší a nejinteligentnější. Možná to bude náš imunitní nebo respirační systém? Nebo je nejlepší zažívací systém?

Film dává divákovi skutečný pocit „létání“ lidskými dýchacími cestami, „potápění“ do trávicího traktu a „účast“ v procesech imunitního systému! Program bude inspirovat zvědavost dětí a seznámí je se strukturou kůže, nemocí, bakterií, akné, kýchání, opalování a podrobně vysvětlí, co, jak a proč se s námi děje.

Bavte se a učte se, protože vtipné postavy filmu se zábavným humorem profesionálně prozkoumají fungování lidského těla a nenechají vás smutnými!

 • Délka filmu: 27 min.
 • Doprovodný program 10 min.
 • Doporučený věk: od 7 let.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

 

NANOCAM – výprava do mikrokosmu

Tento film vás zmenší do velikosti hmyzu a zavede do království bakterií, prvoků, primitivních hub i zvláštních rostlin, jejichž velikost se měří v mikrometrech. Zažijeme cestu do několika krajin mikroskopických rozměrů, kde objevíme neobvyklá stvoření, dech beroucí útvary i jevy, jež dalece přesahují naši fantazii. Zblízka uvidíme živočichy, jejichž armády projdou uchem jehly a jejichž vesmírem jsou naše těla. Poznáme neobyčejný svět buněk i virů. To vše díky unikátním vizualizacím založeným na reálných záběrech z elektronových mikroskopů. Nanocam nabízí úžasnou výpravu zkoumající různé formy života, které jsou neviditelné lidským okem. Je skvělým doplňkem výuky přírodovědy i biologie. 

 • Délka filmu: 27 min.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Tajemství přitažlivosti – ve stopách Alberta Einsteina

Proč jablko spadne ze stromu? 12 tiletý čaroděj Limbradur se zajímá právě o tuto otázku, ale také o všechna tajemství a zákony vesmíru. To je důvod, proč jednoho dne vklouzne do muzea Alberta Einsteina. Tam se setkává se stejně inteligentním a zábavným robotem ALBY. ALBY a Limbradur uzavřou velké přátelství a společně pokračují v magické cestě časoprostorem. Zkoumají spolu ve stopách Alberta Einsteina zákony gravitace. 

Film je o více než jen o neobvyklém přátelství.

Vychutnejte si lekci výuky v přírodních vědách s nádhernými scénami, při kterých se budete bavit i divit.

 • Délka filmu: 45 min.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Dream to fly

Poetický příběh dějin letectví. Od prvních Da Vinciho myšlenek až po současnost, kdy vzduchem denně bezpečně přepravujeme náklad i cestující po celé zeměkouli. Čeká nás výprava za mistrem Leonardem, bratry Mongolfiery, Wrighty a dalšími významnými vynálezci. Uvidíme, jakým obrovským výzvám čelilo lidstvo na cestě za svým snem vzlétnout. 
Hudba, mluvené slovo a dokonalé vizuální efekty se ve snímku DREAM TO FLY spojují ve zcela svébytný umělecký celek. Film od své premiéry v roce 2014 nasbíral mnoho světových filmových ocenění.   

 • Délka filmu: 35 min.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Původ života

Vznik života je spojen s velice závažnými otázkami přírodních věd. Ani dnes nikdo přesně neví, jak vznikl.

Tento film vás však seznámí s jednotlivými poznatky v této oblasti. Vypráví chronologicky o vzniku vesmíru, hvězd a sluneční soustavy přes velkou katastrofu, která vedla k masovému vymírání druhů, až po současnost, kdy jsme schopni putovat do vesmíru.

 • Délka filmu: 23 min.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Astronaut

Prozkoumat vesmír – jedno z největších přání lidstva. Co všechno potřebujeme, abychom se stali součástí této neuvěřitelně cesty?

Jakou přípravou musí člověk projít, nežli se stane astronautem? K jakým změnám dochází uvnitř lidského těla ve vesmíru? V tomto snímku se podíváme zblízka i na mezinárodní vesmírnou stanici a zjistime, jaká nebezpečí čekají na člověka v otevřeném vesmíru.

 • Délka filmu: 23 min.
 • Film se promítá v českém jazyce. K dispozici ale máme také verzi v anglickém jazyce.

Online poptávka:

  hotovostfaktura